Монографію присвячено історії виникнення монастиря отців бернардинів у Дубні та функціюванню некрополя на території чернечого храму. Розглянуто обставини фундації монастиря, особливості розпланування ансамблю його будівель у просторовій організації міста, подано характеристику архітектури й оздоблення інтер’єрів споруд, відтворено діяльність чернечої спільноти. Головну увагу зосереджено на фунеральній культурі – на основі багаторічних археологічних розкопок відображено різні сторони поховального обряду, ритуальної атрибутики, особистих предметів християнського благочестя, вбрання. Встановлено біографічні та генеалогічні дані 176 осіб (світських і духовних), похованих у бернардинському костелі. Результати дослідження розкривають один з аспектів соціальної історії локального взаємопов’язаного чернечого та шляхетського середовищ, що відображено крізь призму релігійно-побутової культури.
Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)
Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття (за матеріалами археологічних досліджень). Львів: Простір-М 2022. 704 с.
Дивіться також:
Оголошення:
Новини:
Виїзне засідання виконкому Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України
27 червня 2025 року відбулося засідання виконкому Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України в с. Звенигород Львівського району Львівської обл., в історико-культурному заповіднику «Древній Звенигород».
Стажування науковців Інституту в дослідницькій лабораторії «Eur’ORBEM»
Упродовж 12 травня – 22 червня 2025 року кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Ольга Заневич як лауреат програми «Directeurs d’études associés – DEA» (FMSH) проходила стажування в дослідницькій лабораторії «Eur’ORBEM» (Sorbonne Université - CNRS).