Усе на світі таїна

Шкраб’юк Петро. Усе на світі таїна: поезії / Післямова Миколи Ільницького; Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. – Львів: "Українські технології", 2015. – 220 с.

Хто любить поезію, той, безумовно, отримає інтелектуально-естетичну насолоду від читання цієї духовно-філософської збірки, кожен вірш якої стилістично викінчений, часто-густо візуальний, новелістичний, глибокий. І написані ці вірші в останні чотири роки (2012-2015); вони також тематично розмаїті, торкаються проблем сучасності і вічності. Адже Петро Шкраб'юк не тільки поет, а й дослідник, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України (зараз – завідувач відділу української літератури), автор 25 книг поезії та історико-документальної прози. Цього року вийшли і його небуденні «Історії, прожиті тричі (події, документи, спогади)». Тим-то і вірші оці небуденні, хвилюючі, як і все наше життя, як і вся наша історія.

«Хто для мене Петро Шкраб'юк? Безперечно, науковець, дослідник, есеїст, автор низки документально-історичних книг з історії України, Церкви, зокрема Василіянського Чину святого Йосафата. Для мене відкриттям була його монографія “Попід Золоті Ворота”, яку я отримав із запізненням на дванадцять літ, але яка по-справжньому захопила своїм динамічно-вишуканим стилем, тематично-ідейною насиченістю, глибиною аналізу. І все ж Петро Шкраб'юк поет – і насамперед поет, тонкий, проникливий лірик; його релігійна, пейзажна, назагал філософсько-духовна поезія від збірки до збірки в художньому вимірі стає дедалі об’ємнішою і неповторною. Про це свідчить і Таїна, яку ви щойно відкрили...». Михайло Слабошпицький

ISBN 978-966-345-299-9Дивіться також:

Дидик-Меуш Г., Слободзяник О. Українські краєвиди XVI-XVIII ст. Слово - текст - словник.
Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Оголошення:
Новини:

Круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників»

Відділ української літератури Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича 17 жовтня об 11:00 проводить круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників». 

Спогади про традиції інституту

26 вересня 2023 р. інститут відвідав колишній вчений секретар інституту, кандидат історичних наук Богдан Грабовецький (нині мешкає у Канаді) й зустрівся із давніми колегами  Володимирем Петегиричем, Юрієм Лукомським, Миколою Литвином, Дарією Романовою. У спогадах розповів про взаємини батька, доктора історичних наук Володимира Грабовецького із Іваном Крип’якевичем, Ярославом Дашкевичем, Ярославом Ісаєвичем. Принагідно зауважив, що у Львові побував на презентації фільму «Довбуш», де режисер Олесь Санін ствердив, що до роботи над цим історичним трилером його заохотив у свій час історик Володимир Грабовецький.