Писемні пам’ятки: від картотеки до словника

Писемні пам’ятки: від картотеки до словника / Відп. ред. Г.Дидик-Меуш. – Львів: Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, 2013 (Серія «Історія мови»). – 276 с.

Збірник сформували матеріали виступів учасників других Тимченківських читань у Львові (2011 рік). 

На сторінках видання висвітлено проблему мови та структури давніх текстів, особливості авторського стилю та перекладу, представлено багатство староукраїнської лексики і фразеології, виявлено специфіку українського, угорського та польського лексиконів. 

У низці статей порушено деякі питання граматики української мови ХVІ–ХVІІ ст.Дивіться також:

Мовні обрії: Збірник пам’яті Левка Полюги
Писемні пам'ятки: сучасне прочитання
Українська мова в Галичині: історичний вимір
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо долучитися до участі в Міжнародній науковій конференції "Археологія заходу України"

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас долучитися до участі в Міжнародній науковій конференції "Археологія заходу України", яка відбудеться онлайн на платформі Zoom 19-20 травня 2021 р. 

Доступ за наведеним нижче посиланням буде відкритий відповідно до програми конференції, яку надсилаємо у прикріпленому файлі.

Феодосій Стеблій: "Завжди було на кого орієнтуватися і з кого брати приклад"

На віртуальних сторінках міжнародного інтелектуального часопису «Україна модерна», у рубриці "Життєписи історії" з’явилася публікація, присвячена відомому історикові Феодосієві Стеблію, наукова біографія якого пов’язана з більше, аніж півстолітньою працею в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.