Пам’ять та ідентичність українських греко-католиків. Про джерела історичної політики УГКЦ.

Кісь Н. Пам’ять та ідентичність українських греко-католиків.Про джерела історичної політики УГКЦ. Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2018. Львів. 184 с.

Книга присвячена історії Української греко-католицької церкви у першій половині ХХ ст. Структури, яка на той час складалася із неоднорідних, часто протилежно зорієнтованих середовищ та задовільняла не лише духовні запити суспільства, але й часто виступало промотором ідеологічно-історіософських, політичних та соціальних гасел.

Питання «візантинізації», автокефалії, мови, календаря, а також громадсько-політичної активності духовенства розглядається у контексті внутрішніх церковних дискусій, пов’язаних із цивілізаційним вибором між Сходом і Заходом, а також крізь призму модернізаційних чинників, націоналізму та соціалізму.

Ознайомитись із текстом монографії Назара Кіся у форматі pdf можна тут




Дивіться також:

Цивільно-військове співробітництво на території Донецької та Луганської областей: моделі, тенденції, перспективи
Освіта національних меншин в Україні: історичні традиції, правові засади, сучасні виклики (ХХ – початок ХХІ століть). Книга 1.
Дидик-Меуш, Ганна Комбінаторика в українській мові XVI–XVIII століть: теорія, практика, словник.
Оголошення:
Новини:

Російсько-українська війна в польському й українському дискурсах

13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

Допомога історикам Малої академії наук

5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.