Новини

2023-11-01
До участі в конкурсі на посаду молодшого наукового співробітника запрошуються доктори філософії (кандидати наук) та магістри за профілем відділу; на посаду провідного редактора – особи, які здобули вищу освіту з відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та мають досвід роботи за фахом не мене 3 років.

2023-10-30

22 жовтня 2023 р. у прикордонному Угневі на Львівщині, який вважається найменшим містом в Україні,  презентовано проект місцевих активістів і влади, присвячений його історії та культурним традиціям, зокрема місцевим хусткам з «чубом». Історичне минуле цього населеного пункту реконструював старший науковий співробітник відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», кандидат історичних наук Любомир Хахула. Про складні сторінки українсько-польського протистояння у новітню добу на прикордонні розповів завідувач вказаного відділу, доктор історичних наук, професор Микола Литвин, який відзначив також необхідність більшої популяризації минувшини Угнева та Угнівщини, Равщини серед школярів і студентів, туристів з України та Польщі. Він запропонував представникам української і польської влади більше уваги приділити спільним пам’ятко-охоронним заходам – відновленню військових меморіалів Першої світової війни, польсько-української війни 1918−1919 рр., жертвам Другої світової війни.

Вказаний проект фінансово-організаційно підтримав Український культурний фонд.


2023-10-27
24 жовтня 2023 р. у Археологічному музеї Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулася презентація результатів проєкту «Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам'яток долини Дністра», що реалізовано за підтримки Українського культурного фонду в межах програми «Культурна спадщина», лот «Діджиталізація».

2023-10-26
У рамках роботи мовознавчої секції із доповіддю «Українські мовознавці у славістиці ХХ ст.» виступила старший науковий співробітник відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, кандидат філологічних наук Ольга Заневич.

2023-10-24
18 жовтня 2023 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся науковий семінар відділів нової історії України та української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича, організований спільно з Інститутом релігієзнавства - філією Львівського музею історії релігії.

2023-10-23

У вівторок 24 жовтня о 16 год. в Археологічному музеї інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (вул. Винниченка 24) відбудеться презентація проєкту «Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам’яток долини Дністра»


2023-10-23
У рамках спільного наукового семінару Ради молодих учених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, Ради молодих учених Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України та ініціативи "Публічний лекторій: простими словами про складне минуле", запрошуємо на онлайн-презентацію монографії "Календарна обрядовість українців Бойківщини: осінньо-зимовий цикл (кінець ХІХ - 30-ті рр. ХХ ст.)".

2023-10-20
19 жовтня 2023 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація книг відомого громадсько-політичного діяча української діаспори в США, президента Світового конгресу українців (1998–2008) Аскольда Лозинського «Мрія, слово і чин. Збірник на пошану Володимира Янева», «Бо москалі чужі люде…» та «Ukraine: slaying the two-headed eagle». У заході взяв участь вчений секретар Інституту, к.і.н. Олег Муравський, який  поділився власними міркуваннями щодо його праць.

2023-10-10
Відповідно з Примірним положенням про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 р. № 404, розпорядженням Президії НАН України № 553 від 04.10.2018 р та

2023-10-02
Відділ української літератури Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича 17 жовтня об 11:00 проводить круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників». 

Оголошення:

Видання:

Словник української мови XVI – першої половини XVII ст.